13. jaanuaril toimub „Viru maleva rahvamatk“

Loomise kuupäev 04.12.2023

Viru maleva tegevused Rakvere vabastamisega seotud mälestustusürituste nädalal 09.-13.01.2024

Kirde maakaitseringkonna Viru malev korraldab koostöös Vinni vallavalitsuse, Rakvere linnavalitsuse ja Rakvere vallavalitsusega rahvamatka, et tähistada sellega Rakvere vabastamise 105. aastapäeva.

„Rahvamatka korraldame üheltpoolt Rakvere vabastamise aastapäeva meeles pidades ja mälestame selle „vabaduse matkaga“  neid, kes andsid oma elu Eesti Vabadussõjas meie riigi iseseisvuse eest võitlemisel. Teisalt on see hea võimalus tähistada tervislikult ja koos, uue aasta algust. Matkama tulevad meie kaitseliitlased, naiskodukaitsjad, noorkotkad ja kodutütred, kuid oodatud on kõik, kes soovivad seda tähtpäeva tähistada ja lihtsalt liikuda“, ütles Kirde maakaitseringkonna ja Viru maleva pealik Jaanus Ainsalu.

13. jaanuaril toimuv „Viru maleva rahvamatk“ kulgeb Viru-Jaagupi kunagise koolimaja juurest (Viru-Jaagupi Noortekeskus) kuni Palermos, J. Kunderi tn punase terrori ohvrite mälestusmärgini peamiselt kergliiklus- ja kõnniteedel. Bussid väljuvad Rakvere Spordikeskuse eest kell 9.30 ning tagasi liiguvad Viru-Jaagupisse kell 14.00 ja 15.00. Kogunemine Viru-Jaagupi koolimaja juures kell 10.15, kell 10.30 avatseremoonia ja kell 10.45 start. Matk toimub Rakvere-Luige tee kaudu, orienteeruv pikkus 13 km.

Viimati muudetud 04.12.2023.