Leidlik päev Lasilas

Loomise kuupäev 14.03.2023

Kas Sina tead, kes oli Karl Ernst von Baer (1792-1876)?
Karl Ernst von Baer oli imetajate munaraku avastaja, kuulus botaanik, bioloog, geograaf ja antropoloog.
Näpi Kooli õpilased Kadri, Karl- Eerik, Risto ja Margus osalesid 10. märtsil “Leidlikul päeval Lasilas“, kus
üheskoos Rakvere valla koolide õpilastega tähistati Eesti kuulsaima loodusteadlase Karl Ernst von Baeri 231. sünniaastapäeva. Lasila on oluline koht teadlase elus, kuna lapsepõlveaastad möödusid just Lasilas onu juures kasvades. Siit sai alguse suure teadlase huvi looduse vastu.

Õppepäeva jooksul said usinad huvilised hulga teadmisi teadlase lapsepõlvest, õpingutest ja avastustest. Tutvuti mõisakompleksiga ning uuriti põnevaid linde kooli lähedal asuvas linnutalus. Munalaboris tehti põnevaid katseid. Digipädevust arendati QR koodi mängus. Loovusel lasti lennata meisterdamise töötoas.
Loodi sõprust teiste koolide õpilastega.

Näpi Kooli esindus soovib kogu südamest Lasila kooliperet tänada mitmekülgse ja põneva õppepäeva eest!

Viimati muudetud 14.03.2023.