Kooli sümboolika

NÄPI KOOLI SÜMOBOOLIKA

Näpi Kooli sümboliks ja vapiloomaks on siil,
sümboliseerides meie õpilasi, kes kauni Näpi looduse keskel nagu siilikesed igale poole oma uudishimuliku nina topivad. Ebameeldivuste korral turtsuvad, pobisevad ja tõmbuvad kerra, kuid hoolival kohtlemisel muutuvad toredateks siililasteks.

Näpi Kooli värvideks on kollane, roheline ja must. Kollane sümboliseerib elurõõmu, päikest ja positiivsust; roheline rahu, sidet loodusega ja elu järjepidevust; must on teisi värve tasakaalustav ja esiletoov. Kooli logo kasutatakse kooli kirjaplangil, lipul, au- ja tänukirjal, diplomil, tunnustuskaartidel, kooli esindusvõistkonna sportsärkidel, erinevatel meenetel ning muudel kooli tegevusega seotud dokumentidel.

Näpi kooli lipp
Lipu vasak pool on kollane, parem pool roheline. Kollase poole keskel on kooli  vapiloom siil, rohelisel taustal kooli nimetus. Lipp on ääristatud kollaste narmastega. Lipp paigaldatakse alusele pidulike sündmuste puhul ja külaliste auks, muul ajal on lipp lipukotis.

Näpi Kooli mastilipp
Mastilipp on ristkülikukujuline, normaalsuurusega (165 × 105cm), mis on analoogne kooli piduliku lipuga, kuid millel puuduvad narmad. Mastilipp heisatakse kooli lipuväljakul kooli pidulike sündmuste puhul, koolimaja poole vaadates parempoolsesse vardasse.

Avaldatud 12.04.2018. Viimati muudetud 09.01.2023.