Õppetöö

Lapsetoetus koolis õppimise ajal

Lapsetoetuse suurus sõltub laste arvust perekonnas:
•    kui peres kasvab üks või kaks lapsetoetust saavat last -  60 eurot lapse kohta kuus.
•    kui peres kasvab kolm või rohkem lapsetoetust saavat last - alates kolmandast lapsest 100 eurot lapse kohta kuus.

See on igakuine toetus alates lapse sünnist kuni 16-aastaseks saamiseni.
Kui laps õpib põhikoolis, gümnaasiumis või kutseõppe tasemeõppes ja tal ei ole veel keskharidust, makstakse lapsetoetust kooli lõpetamiseni või selle õppeaasta lõpuni, kui laps saab 19-aastaseks.

Õppeaasta alguseks loetakse 1. septembrit ja lõpuks 31. augustit, gümnaasiumi lõpuklassis 30. juunit.

Õppimise kohta andmete esitamine
Lapsetoetust saavad ka kuni 19-aastased lapsed, kes õpivad põhikoolis, gümnaasiumis või kutseõppe tasemeõppes ja kellel ei ole veel keskharidust (1. aprillist 2021. aastal tekkis vastav õigus ka Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse õppuritel).
Kui laps õpib Eestis, ei ole õppimise kohta tõendit esitada vaja - andmed laste õppimise kohta saadakse Eesti Hariduse Infosüsteemist (EHIS). EHIS-esse kannavad lapse õppimise kohta andmed koolid.

Kui andmed lapse õppimise kohta ei ole uue õppeaasta alguses peretoetuste maksmise ajaks veel EHIS-esse jõudnud (näiteks juhul, kui laps on vahetanud kooli vms), võib juhtuda, et toetuste maksmisse tekib väike paus. Toetus makstakse tagantjärele välja esimesel võimalusel pärast info laekumist.
•    Kui keskhariduseta alla 19-aastane laps omandab haridust välisriigis, siis neid andmeid Eesti Hariduse Infosüsteemis ei ole ning välismaal õppimise kohta tuleb igal aastal esitada  koolitõend. Koolitõend palun saata elektroonselt aadressil info@sotsiaalkindlustusamet.ee, posti teel aadressil Paldiski mnt 80, 15092 Tallinn või viia teile sobivasse Sotsiaalkindlustusameti klienditeenindusse.

Lapsetoetuse suurus sõltub laste arvust perekonnas:

See on igakuine toetus alates lapse sünnist kuni 16-aastaseks saamiseni.

Õppimise kohta andmete esitamine